KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16894488

nr 1689 4488

Axel Birkholm

(1909-1984), Sverige

Oljemålning, "Höst, Resele". Signerad. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm

Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 mars 2025
kl 19:14:26

20/3 19:38:53 1      Vinnande bud

Axel Birkholm

Läs mer om Axel Birkholm